X
تبلیغات
زولا

کدام مورد باعث شدن ریسکهای عام قابل بیمه شدن باشند؟ , ابتکار بیمه اتکایی

چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 22:08

کدام مورد باعث شدن ریسکهای عام قابل بیمه شدن باشند؟ , ابتکار بیمه اتکایی

ابتکار بیمه اتکایی باعث ریسک های عام قابل بیمه می شود

کدام مورد باعث شدن ریسکهای عام قابل بیمه شدن باشند؟ , ابتکار بیمه اتکایی

کدام مورد باعث شدن ریسکهای عام قابل بیمه شدن باشند؟

در این مطلب از سایت استار 98 جواب سوال ضمن خدمت بیمه و قوانین ، چه مورد باعث شدن ریسکهای عام قابل بیمه شدن باشند؟ است قرار داده می شود. جواب این سوال گزینه ابتکار بیمه اتکایی می باشد. 

 

ابتکار بیمه اتکایی چیست

شرکت بیمه اتکایی یا بیمه مجدد، شرکتی است که شرکت‌های بیمهٔ دیگر را که خود از ضررهای احتمالی مصون نیستند، بیمه می‌کند. طبق قوانین اکثر کشورها، شرکت های "بیمه مستقیم" مجبور به عقد قرارداد های بیمه اتکایی هستند تا منافع مشتریان محفوظ بمانند.

فراد و موسسات جان و مال خود را در برابر خسارت‌های احتمالی نزد شرکت‌های بیمه مستقیم، بیمه می‌کنند. این شرکت‌ها که افراد و اموال بسیاری را در سطح گسترده‌ای بیمه می‌نمایند.

 به نوبه خود در مقابل خطرات سنگین و یا انبوه تعهداتی قرار می‌گیرند که جبران خسارت‌های احتمالی آن‌ها خارج از توان مالی این شرکت‌هاست یا اساساً نگهداری این تعهدات فاقد توجیه فنی و اقتصادی است.بدین لحاظ شرکت‌های بیمه مستقیم نیز معمولاً بخشی از تعهدات بیمه‌ای مازاد بر ظرفیت مالی و فنی خود را مجدداً نزد شرکت یا شرکت‌های بیمه دیگر بیمه می‌نمایند.

به زبان ساده این بیمه مجدد را که ابزاری برای توزیع ریسک در سطح شبکه‌های ملی و جهانی بیمه‌ای است بیمه اتکایی می‌نامند.به عبارت دیگر شرکت‌های بیمه اتکایی در مقابل دریافت قسمتی از حق بیمه‌های شرکت‌های بیمه مستقیم متعهد می‌شوند بخشی از خسارتهای احتمالی مربوط به بیمه نامه یا بیمه نامه‌های صادره توسط شرکت بیمه طرف قرارداد را جبران نمایند.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.